TÜRKÇE   ENGLISH        
Öncü ve Örnek Kuruluş
Ara:
ŞİRKET PROFİLİ

MERT, konusu Hidrolik ve Pnömatik devre elemanları üretimi, mühendislik hizmetleri ve ticareti olan 1969 yılında kurulmuş bir Akışkan Gücü şirketidir.

MERT'in diğer bir ihtisas alanı da hidrolik güç üniteleri, valf standları, sistem mühendisliği ve pnömatik kontrol panelleri üretimidir.

MERT, Ülkemizin ilk devre elemanları üreticisi olarak tanınmaktadır. Halen bu konuda geniş üretim olanaklarına sahip olup, İstanbul Dudullu'da kurulu MERT Akışkan Gücü tesislerinde (10.000 m² açık, 8.000 m² kapalı üretim alanıyla) modern ve otomatik makineler ile 1978 yılından beri devre elemanları üretmektedir. Yıllar boyunca elde edilen bilgi birikimi şirketin birçok yurtiçi ve yurtdışı müşterileri tarafından tercih edilmesine neden olmuştur. Şirket TÜV tarafından verilmiş ISO 9001:2008 kalite sistemi belgesine sahiptir.

MERT'in üretim ve satış programında en basit fittings ve bağlantı elemanlarından en karmaşık sistemlere kadar gerekli olan her türlü hidrolik ve pnömatik malzeme bulunabilir. MERT Ürünleri dünyanın birçok ülkesinde doğrudan veya dolaylı ihraç yolu ile kullanılmaktadır. Bunlar arasında Avusturya, Yunanistan, Bulgaristan, İran, Rusya, Azerbaycan, Suriye, Filistin ve Tunus gösterilebilir.

 

MERT'in tüm Türkiye'yi kaplayan geniş bir dağıtım ve hizmet teşkilatı bulunmaktadır. Dört büyük şehirdeki şubelerinin yanı sıra ülke genelinde 20'den fazla noktada ürünlerine stoktan ulaşılabilmektedir.

MERT, Ülkemizde mühendis ve teknisyenlere yönelik eğitim seminerlerini ilk başlatan kuruluştur. Bu çerçevede Türkçe olarak basılan ilk Hidrolik ve Pnömatik başvuru kitapları da MERT tarafından yayınlanmıştır. Eğitim seminerleri gerek şirketin eğitim salonunda, gerekse değişik kurum ve kuruluşların eğitim salonlarında ''şirket içi eğitim'' olarak verilebilmektedir.

MERT standart ve seri üretimlerinin yanı sıra müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik özel anahtar teslimi Akışkan Gücü projelerini de gerçekleştirmektedir.

Şirket, Hidrolik ve Pnömatik ürün yelpazesini olabilecek en geniş haliyle sunmak amacı ile aşağıdaki markaları Türkiye pazarına sunmaktadır.

   CKD
   Danfoss
   Eckart
   Epoll
   Globe
   Hydro Leduc
   Hydrocontrol
   Moog
   Nem
   OMT
   Nihon Pisco
   Pister
   Reggiana - Riduttori
   Suco
   Tuthill - Gromelle
   Yuken / Kogyo

       

Tüm hakları saklıdır. www.mert.com